

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 88.7 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.10174 | $1.01740 |
| 50 | $0.08779 | $4.38950 |
| 100 | $0.07575 | $7.57500 |
| 500 | $0.07506 | $37.53000 |
| 1000 | $0.06586 | $65.86000 |
| 3000 | $0.05779 | $173.37000 |
| 5000 | $0.05070 | $253.50000 |
| 10000 | $0.04881 | $488.10000 |
